Przewodnik po MasterStudent.PL

1.    O MasterStudent.PL?

MasterStudent.PL Team

Nasze 4 główne wartości / cele: motywacja, optymalizacja procesu uczenia się / pracy, tworzenie i dzielenie się z innymi.

Kontakt:

Email: kontakt@masterstudent.pl

2.    Co jest naszym celem?

Jak najlepsze wykorzystanie możliwości, jakie w Tobie tkwią. Bardzo dobre wyniki w nauce, solidna i wytrwała praca oraz w efekcie Twoje liczne sukcesy.

3.    Co znajdziesz na tej stronie, a czego nie znajdziesz?

Znajdziesz tu szereg praktycznych i sprawdzonych porad. Między innymi o poniższej tematyce:

 1. jak zmotywować się do działania – „co zrobić, aby mi się chciało tak, jak mi się nie chce”;
 2. jak planować swoje zadania i sprawnie je realizować;
 3. co zrobić, aby mieć silną wolę i nie odkładać pracy na później;
 4. jak sprawnie i efektywnie się uczyć;
 5. jak działa pamięć; jak powtarzać, aby szybko i trwale zapamiętać;
 6. jak sprawnie czytać i dużo zapamiętać;
 7. jak notować;
 8. jak gromadzić wiedzę;
 9. jak uczyć się przedmiotów ścisłych i przyrodniczych: matematyka, fizyka, informatyka, biologia;
 10. jak uczyć się przedmiotów humanistycznych: język polski, historia;
 11. jak poradzić sobie ze stresem;
 12. jak systematycznie zadbać o kondycję fizyczną (motywacja do aktywnego wypoczynku), psychiczną i duchową;
 13. co zrobić, aby pracować wydajniej i być mniej zmęczonym po pracy;
 14. jak weryfikować poziom przyswojonej wiedzy;
 15. jak udoskonalać swój system uczenia się;
 16. jak z sukcesem zdawać egzaminy: ustny i pisemny;
 17. jakie czynniki wpływają na nasze powodzenie, sukces w nauce i pracy;
 18. jak udoskonalać swoją pracę, aby osiągać lepsze wyniki i mieć więcej satysfakcji;
 19. jak uczynić stres swoim sprzymierzeńcem i wykorzystać jego dobre strony;
 20. co zrobić w razie niepowodzenia;
 21. i wiele innych.

Na stronie nie znajdziesz artykułów np. o mnemotechnikach (tylko w ograniczonym stopniu), uczeniu się przez sen i innych cudownych, lecz niewiele wartych, sposobach uczenia się.

4.    Do kogo skierowana jest ta strona?

Na stronie jest wiele cennych informacji dla uczniów, maturzystów, studentów oraz ludzi pracujących i podnoszących swoje kwalifikacje. Stronę dedykujemy również osobom pracującym, które chcą pracować efektywniej, lepiej zarządzać swym czasem i wytrwale realizować swoje cele zawodowe, sportowe, życiowe.

5.    Skąd pochodzą zawarte tu treści, wiedza, pomysły?

Treści zawarte na MasterStudent.PL to zweryfikowane w praktyce i stosowane w codziennej nauce i pracy praktyczne rozwiązania, które ciągle udoskonalamy. W ogromnej mierze jest to efekt wspólny dla pracy wielu wybitnych naukowców, psychologów, zawodowych sportowców oraz ludzi innych profesji. Tematyka zawarta na pierwszym, drugim i trzecim poziomie to esencja obecnej wiedzy i odkryć w zakresie planowania, zarządzania czasem, motywacji do działania i sposobów sprawnego uczenia się.

6.    Jak korzystać ze strony?

Artykuły, które stanowią fundament strony i podstawę wiedzy i umiejętności profesjonalnego ucznia oraz motywacji, są podzielone na trzy poziomy po 12 artykułów. Do każdego spośród tych 36 artykułów jest dołączony plik do wydrukowania z ćwiczeniami, dzięki którym szybko możemy przyswoić wiedzę i zastosować ją w swoim życiu. Artykuły od 37 w górę, to będą na „Poziom-ie master”. Tam systematycznie będą się pojawiać nowe artykuły pozwalające podnieć efektywność naszej nauki i pracy.

Proponujemy zapoznawać się kolejno z poszczególnymi poziomami i artykułami na nich zawartymi, rozpoczynając od Poziomu 1 (Poziom z elementarną wiedzą dla uczniów i studentów). Artykuły z Poziomu 2 poszerzają treści z pierwszego i wprowadzają nowe. Poziom 3 jest skierowany głównie do pracowników i kładzie nacisk nie tylko na zagadnienia związane z efektywną nauką, ale przede wszystkim na motywację do pracy, pełne zaangażowanie i zarządzanie czasem w taki sposób, aby mieć dużo siły i czasu dla rodziny.

Ważne jest, abyś każdy artykuł i ćwiczenia solidnie przerobił. Także warto przerabiać po jednym czy dwóch artykułach dziennie i następnego dnia dla utrwalenia wskazane jest przejrzeć artykuły z poprzedniego dnia.

Poza tymi trzema poziomami, jest też „Poziom Master”, na którym znajdziesz mniej więcej co tydzień nowy artykuł z kolejnymi rozwiązaniami, nowinkami ze świata psychologii, zarządzania czasem… informatyki i aplikacji wspierających naukę, dzięki którym nieustannie będziesz mógł poszerzać swoje umiejętności z zakresu sprawnego uczenia się i działania.

Ważne jest, abyś zrobił „pierwszy krok” i już teraz zaczął wprowadzać udoskonalenia w sposobie swojego uczenia się i wytrwałego działania oraz aktywnego wypoczynku. Miej też na uwadze to, że nie od razu wszystko uda Cię się wdrożyć. Gdy coraz więcej zawartych tu rozwiązań zaczniesz stosować w swoim życiu, będziesz stopniowo coraz lepiej się uczył, realizował swoje codzienne zadania.

7.    Czy treści zawarte na stronie w Poziomach 1-3 będą poszerzane?

Tak, systematycznie co ok. 7-10 dni będziemy publikować nowy artykuł w ramach wspomnianego „Poziomu Master”.

Zapraszamy do odwiedzania strony i śledzenia jej na facebooke’u.

Życzymy Ci powodzenia w nauce, pracy i przede wszystkim w życiu osobistym!

Przeczytałeś, skorzystałeś, podziel się ze znajomymi. Powodzenia!